Yazdır

Mahallemizde başta enerji dağıtım hatlarına zarar veren ve yaşamımızı zorlaştıran ağaç dallarından temizlenmesi için ilgili belediye ekiplerine talepte bulunduk. Özellikle 235 sokak ta geçtiğimiz günlerde ağaç dalları yüzünden ark yapıp düzensiz elektrik akımı yüzünden birçok komşumuzun elektrikli araçları arızalandı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, budanmayan ağaç dalları nedeniyle enerjinin toprağa aktığını, bu nedenle meydana gelen kısa devrelerde ilgili bölgede voltaj yükselip alçalmaları ve elektrik kesintisi yaşanacağı ve bu durumunda kullandığımız elektrikli araçlara zarar verebileceğini bildirdiler.

Ayrıca enerji kesintileri ve arızalarını önlemek için ağaçların budanmasının yasal zorunluluk olduğunu vurgulayan yetkililer, hatların ağaç dallarından temizlenmesi için destek verenlere ve bu  duyarlı davranışta bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ettiler.

Bu durumla birlikte, elektrikli araçları eksik ve hatalı kamu hizmetlerinden  dolayı zarar gören vatandaşlar, zararlarının tazmini için ilgili elektrik idaresine talepte bulunabilirler.